Tarczyca: objawy miejscowe: Czasami występuje jedynie dyskomfort, ucisk. Pacjent zauważa, że obwód szyi uległ powiększeniu, musi zmieniać koszule, golfy stają się za ciasne. Tarczyca może osiągnąć także duże wymiary, zaczyna ona uciskać okoliczne struktury. Tarczyca o dużych rozmiarach jest określana mianem wola olbrzymiego (zdjęcie pacjentki z wolem olbrzymim). W przypadku ucisku na tchawicę pacjent może odczuwać kłopoty z oddychaniem, duszność może ulegać nasileniu przy unoszeniu rąk do góry. Ucisk powiększonej tarczycy na przełyk prowadzi do kłopotów z przełykaniem. Dodatkowo może pojawić się chrypka.
Tarczyca: objawy ogólne: Należą do nich te, które wynikają z zaburzeń czynności tarczycy. Wśród nich należy wymienić m.in: zmianę masy ciała, uczucie zimna lub nadmierną potliwość, kołatanie serca, zaparcia, biegunki, pobudzenie, osłabienie, zaburzenia snu, zaburzenia miesiączkowania, drżenie rąk, wypadanie włosów, obrzęki. Szczegółowo objawy z podziałem na niedoczynność tarczycy i nadczynność tarczycy poniżej oraz w oddzielnych działach.
Tarczyca: objawy oczne: Nasilenie objawów zależy od stopnia ciężkości GO oraz od tego czy choroba jest w fazie aktywnej (początkowy okres), czy w fazie nieaktywnej (późniejszy okres). Chory z GO może odczuwać uczucie piasku, świądu, światłowstrętu, nadmiernego łzawienia. Mogą się pojawić bóle za gałkami ocznymi występujące w spoczynku i/lub narastające przy poruszaniu gałkami ocznymi. Często występują obrzęki i zaczerwienienie powiek, obrzęki spojówek. Bardzo znamiennym objawem jest wystąpienie wytrzeszczu. Czasami wytrzeszcz pojawia się dosyć szybko i jest pierwszym objawem choroby. Wytrzeszcz najczęściej dotyczy obu oczu, ale może być asymetryczny. W niektórych przypadkach wytrzeszcz jest na tyle duży, że pacjent nie jest w stanie zamknąć powiek.