Liposukcja i lipoliza laserowa
Lipoliza polega na użyciu specjalnego lasera, którego światłowód (średnica 0,3 mm), przez niewielkie nacięcie (najczęściej w miejscach załamań skóry, tak aby ukryć późniejszą maleńką bliznę) jest wprowadzany do tkanki tłuszczowej. Promieniowanie emitowane przez laser w bezkrwawy sposób rozbija błony komórek tłuszczowych doprowadzając do uwolnienia ich zawartości (trójglicerydy). W ten sposób komórki tłuszczowe zamieniane są w emulsję, która w ciągu kilku kolejnych dni jest wchłaniana i wydalana przez organizm na drodze normalnych procesów metabolicznych. W przypadku gdy liposukcja laserowa dotyczy bardziej rozległych obszarów wykorzystuje się również niskociśnieniowe odessanie nadmiaru emulsji.
Efekty liposukcji laserowej mogą być widoczne od razu po wykonanym zabiegu, jednak całkowity ustabilizowany efekt pojawia się w ciągu kolejnych 3 miesięcy.
Lipoliza laserowa jest wykonywana na obszarach ciała: talia, podbródek, ramiona, szyja, biodra, pośladki, wewnętrzna oraz zewnętrzna strona ud, obszary łonowe, klatka piersiowa u mężczyzn, twarz (z wyłączeniem okolic oczu).
Jakie okolice ciała można poddać zabiegowi?
Zabieg może być wykonywany na twarzy, można zlikwidować tzw. drugi podbródek, oraz na ciele – na powierzchni ud, kolan, brzucha, pośladkach i biodrach.
Postępowanie przed zabiegiem.
Przed zabiegiem nie trzeba wykonywać żadnych dodatkowych badań. Podawana substancja uznawana jest za całkowicie bezpieczną.
Jak wygląda lipoliza?
Wybrana partia skóry poddawana jest serii zastrzyków. Nakłucia wykonywane są cieniutką igłą, dlatego zabieg jest praktycznie bezbolesny. Efektem zabiegu mogą być małe siniaki, zaczerwienienie lub obrzęk. Skóra poddana nakłuciom może swędzieć lub troszkę boleć. Dolegliwości zazwyczaj ustępują w ciągu 4-5 dni.
Przeciwwskazania
- ciąża
- choroby autoimmunologiczne
- ciężkie choroby wątroby, nerek
- zła krzepliwość krwi
- zaburzenia miesiączkowania
- ostre infekcje
Ryzyko powikłania
Zabieg powinien być wykonywany przez doświadczonego lekarza. Jeśli lek zostanie strzyknięty w nieodpowiednie miejsce lub zostanie podany w zbyt dużej ilość może nastąpić martwica skóry.